Новини

Як вибрати якісний фільтр для води?

Як правильно обрати фільтр для очистки води?

Займаючись більше 10 років продажем систем очистки води, а простіше – фільтрами, я нещодавно стикнувся з інтернетом, в тій його частині, яка займається активним продажем товарів та послуг. І як мене здивувала та обставина, що виявляється, який би не був товар, яка б країна його не виробляла, всякий раз продавець стверджує, що його пропозиція найкраща. Особливо це стосується ТМ «Аквафор» та «Наша вода». Постійні заяви щодо наповнення фільтрів суто продукцією українського виробництва, розробленого в наукових лабораторіях при Академії Наук змушує споживача обрати даний товар.

Насправді, дані виробники, використовують, як і інші, комплектуючі Китайського, Тайванського та Російського виробництва, наклеюючи на  корпуса власні наклейки.

Дослідження ринку фільтрів для води

Не принципово, в решті решт, який саме бренд ви оберете, головне його наповнення та експлуатаційні якості. Так ,наприклад, в 2009 році дуже популярним був проточний фільтр Атлас Італійського виробництва, однак, в ході експлуатації виявилось, що резинові прокладки зношуються вже після першої-другої заміни і вони мають окремі від інших ознаки, тобто замінити на аналогічні їх не можна. Звернувшись до представника, як сервісна організація, я отримав відповідь, що займатись фірмі постачанням резинок не цікаво і постраждалі клієнти нехай купують нові фільтри.

Обираючи фільтр, передусім треба поцікавитись, скільки років дана модель перебуває на ринку України, хто забезпечує обслуговування, чи можна придбати запасні елементи до фільтра і по якій ціні. Так, наприклад, фірма «Цептер» пропонує свою продукцію, не наголошуючи, що замінні елементи під її торгівельною маркою коштують в десятки разів дорожче, ніж аналогічні від звичайних виробників. Мені неодноразово доводилось змінювати колби і вміст фільтра даного виробника на прохання клієнтів, які вже згодом дізнавались про вартість його брендованих аналогів. Єдине, чим може пишатись Цептер, так це насосом, який працює тихіше за інші моделі. Однак, загальна вартість всієї системи не оправдовує цих витрат.

Купівля фільтра, це тільки пів справи. Його треба професійно встановити, промити і запустити в експлуатацію.

Що треба врахувати при купівлі?

Потрапляючи в магазин ви віддаєтесь в руки продавцю, завдання якого, передусім, продати любий товар і отримати свої відсотки. Тобто, ви маєте розуміти, що кінцевий результат продавця не цікавить. А тому, ви повинні самостійно відповісти на низку запитань, які я зараз наведу.

Перше. Яку воду ви вживаєте? Міська, з криниці чи скважини?

Якщо це міська, то вона проходить певний шлях очистки і дизбактерізації, однак, в подальшому, доходить до вас по водогону, який був збудований ще за радянських часів, тобто вода контактує через міні отвори в трубах з шкідниками, бактеріями та вірусами з землі. Наслідок, харчове отруєння при вживанні сирої води.

Кринична вода, яка колись рахувалась найчистішою, на даний момент може бути самою небезпечною. Вам треба уявити, що криниця, це нагромадження бетонних кілець, між якими проходить вода всіх прошарків. Дощ, сніг, підтоплення, підйом підшкірної води та посуха миттєво відображаються на хімічному складі води. Фактично передбачити, що в даний момент ви вживаєте, просто неможливо.

Вода зі скважини буває дуже різною за своїм складом. Перед купівлею фільтра, краще зробити лабораторний аналіз, щоб чітко встановити з якою саме проблемою доведеться боротись.

Друге. Якому фільтру віддати перевагу?

Тапер щодо фільтрів. Міську воду на 80 % здатний очистити проточний фільтр, так звана трійка. Він забирає на себе бруд, іржу, пісок та намул, пом’якшує жорсткість води, робить воду прозорішою, приємнішою на смак та запах, однак, не гарантує 100 % утримання бактерії. Тому його частка в продажі зменшується, а осмотичні системи очистки виходять на перший план.

Багато існує думок, що осмос – це виробник дистильованої води, а тому більшість людей відразу відмовляються від його купівлі. Однак, виробити чисту воду, не очистивши її повністю, в інший спосіб просто неможливо. Крім того, очищена вода, не пропонується як питна, а як основа для приготування напоїв і їжі. Чисті молекули води вступаючи в контакт з продуктами харчування вбирають на себе весь смак та аромат. Тому і досягається особливий смак чаю чи кави, а супи і борщі виходять особливо запашними та наваристими.

Якщо, перед осмосом стоїть завдання відтворення питної води, то додатково монтуються картриджі, що збагачують очищену воду мінералами та солями необхідними організму людини, а також вирівнюють структуру води та її прозорість. І зазначена процедура відбувається в природній спосіб шляхом проходження через природні гранули кам’яного походження.

Однак, осматична система не є дешевою пропозицією на ринку. Його орієнтовна вартість від 1500 до 2600 гривень, в залежності від обраного вами виробника. Про те, постійні зміни хімічного складу води, не у кращу сторону, переконають вас обрати безпосередньо осмос.

JoomShaper